#StayHome

Inspe Szczecin > Blog > Bez kategorii > #StayHome

ŚWIATOWE EVENTY W DOMOWYM ZACISZU

W obecnej sytuacji mamy dużo wolnego czasu. Każdy wykorzystuje go inaczej. Jedni na siedzenie na kanapie i odpoczywanie, inni na rozwój i samodoskonalenie, co jest zawsze świetnym pomysłem. Musimy jednak w tym wszystkim znaleźć równowagę i czas dla nas samych. Chwilę na zabawę i rozrywkę. Pierwsza połowa roku to pora wielkich festiwali, hucznych imprez i pierwszych urlopów.

Nie możemy jednak wsiąść do samolotu i polecieć na wakacje. A co gdyby zorganizować egzotyczną podróż dookoła świata w domowym zaciszu?

Spokojnie! Nie będzie to nic skomplikowanego. Jako agencja eventowa, przedstawiamy propozycje kilku wieczorów tematycznych, które można spędzić z: rodziną, przyjaciółmi, ukochanym, z samym sobą lub z kimkolwiek spędza się okres kwarantanny. To od Was zależy czy Wasza podróż będzie się skupiać na kuchni, muzyce, czy przebraniach.


W pierwszą podróż zabierzemy Was blisko, bo do Francji. Przygotujcie więc świeże croissanty, deskę serów, szampana i kolorowe makaroniki na deser. Obejrzyjcie wzruszający film „Nietykani” lub „Amelia”, ubrani w beret i chustkę na szyi. Jako atrakcję dla żeńskiej części proponujemy stworzenie własnych perfum przy użyciu alkoholu i olejków zapachowych lub mydła rodem z Marsylii. Bardzo łatwe w wykonaniu i naturalne rozwiązanie. Męska część publiczności niech wróci do przepięknej sztuki jaką jest pantomima i spędzi wieczór w towarzystwie Ireneusza Krosnego lub Jeana- Gasparda Deburaua.


Nieco dalej, bo w gorącej Hiszpanii czekać będą na nas dźwięki gitary i aromatyczna Sangria. W kuchni zaserwujmy Paelle lub banalną w wykonaniu tortilla de patatas, czyli nic innego jak omlet z ziemniaków i jajek. Tutaj świetną możliwością na spędzenie wolnego czasu jest nauka podstawowych kroków flamenco, a dla tych spokojniejszych namalowanie obrazu farbami, niczym Picasso. Nie mogłoby tu oczywiście zabraknąć maratonu z kultowym serialem „La casa de papel”.


Siłą wyobraźni przenieśmy się teraz do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do dzikiego Texasu. Tutaj przywita nas Jack Daniels, pikle i żeberka. Spróbujcie wspólnymi siłami stworzyć przepysznego burgera, słuchając Bruce’a Springstina śpiewającego „Born in the USA”. Jeżeli chodzi o atrakcje dla dzieci, to mamy tutaj niegraniczoną ilość zabaw dla kowbojów, jak wyścigi w workach, strzelanie do puszek lub rzut do celu. Dla dorosłych jakiś dobry western z Clintem Eastwoodem i wieczór gotowy.


Skoro jesteśmy w okolicy, to skoczmy sobie na Hawaje. Jeżeli słońce dopiszę, to wskakujemy w strój kąpielowy i opalamy się na balkonie. Wykorzystujemy miotłę i bawimy się w limbo lub tańczymy hula. Robimy sobie kolorowe drinki z palemką i obowiązkowo serwujemy świeże owoce, jak ananas, kokos i arbuz. W tle dźwięki ukulele, a na wieczór polecamy bajkę „Lilo i Stitch”.


W zestawieniu nie mogłoby zabraknąć oczywiście Włoch. Jeżeli chodzi o catering, to mamy tutaj masę możliwości. Największą radość zarówno najmłodszym, jak i tym starszym sprawi na pewno robienie pizzy. Kręcenie ciasta, dobór składników i przepyszny smak, to jest to. Na osłodę gelato, a dla dorosłych czerwone wino. Na ekranie przepiękny film „Życie jest piękne” lub „Pod słońcem Toskanii”. Z atrakcji, jest to idealna pora aby przygotować na sezon świeże zioła i wyhodować ogródek ziołowy na balkonie lub za domem w ogrodzie.


To są nasze propozycje, jednak ogranicza nas jedynie wyobraźnia! Wystarczy dobrać odpowiednie dekoracje, stroje, muzykę i możemy zorganizować imprezy tematyczne jakiekolwiek chcemy. Kwarantanna w domu wymaga od nas niesamowitej kreatywności i cierpliwości. Wykorzystajmy jednak ten czas mądrze! Na rozrywkę, nadrobienie zaległości i przede wszystkim spędzenie czasu z najbliższymi.

#stayhome